خرید بک لینک
لوح تقدیر | تقدیرنامه
جعبه جیر لوح
رزرو آنلاین هتل خارجی
خرید سکه ساکر استارز
دانلود رمان
رزرو آنلاین هتل خارجی
بازی
عینک افتابی اصل
لوله استیل
امنیت درب ضد سرقت

درب ضد سرقت

درب ضد سرقت

امنیت درب ضد سرقت


امنیت درب ضد سرقت

درب ضد سرقت در انواع مختلف با ظاهر و کیفیت های متفاوت است. مهم ترین و اصلی ترین هدف استفاده از درب ضد سرقت، همانطور که از اسمش پیدا است، تامین امنیت و افزایش مقاومت درب در مقابل سرقت است.

این خاصیت درب ضد سرقت به دلیل ساختار منحصر به فرد و متفاوت آن نسبت به درب های معمولی است. مهم ترین فاکتور موجود در درب ضد سرقت که آنرا از درب های معمولی متمایز کرده است، قفل قوی و محکم آن است. قفل در درب ضد سرقت حائز اهمیت ترین جزء است. درب های معمولی غالبا به دلیل قفل ضعیفی که دارند به راحتی و در عرض چند دقیقه باز و یا شکسته می شوند.

اما قفل در درب ضد سرقت بسیار قوی است و به راحتی قابل باز شدن نیست. قفل ها در درب ضد سرقت دارای انواع و اقسام مختلفی است و هر کدام از آنها دارای یک نوع کارکرد با کیفیت های متفاوت هستند. برخی از انواع آنها عبارتند از: قفل اثرانگشتی ( که فقط با اثر انگشت مالک آن باز می شود)، قفل کارتی، قفل کامپیوتری، قفل های لمسی و غیره.

هرچه قفل ها قوی تر و دارای کیفیت بالاتر باشند، امکان باز کردن آنها با استفاده از زور کمتر خواهد بود. البته لازم به ذکر است که در درب ضد سرقت علاوه بر قفل قوی اجزا دیگری نیز برای افزایش امنیت استفاده می شود که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم.

آلارم خطر: زنگ هشدار یکی از قسمت های سیستم امنیتی است که در صورت اعمال زور برای باز کردن درب ضد سرقت به صدا در می آید. البته همه درب های ضد سرقت دارای این سیستم هشدار نیستند.

چشمی: برای شناسایی افراد خارج قبل از باز کردن درب از چشمی استفاده می شود. چشمی در درب های معمولی نیز تعبیه می شود.

زنجیر: با استفاده از زنجیر، میزان باز شدن درب محدود می شود. که تا حدی باعث افزایش امنیت می شود.

با وجود تمام این شرایط نمی توان گفت که درب ضد سرقت، 100% از سرقت جلوگیری می کند. اما چون این درب ها زمان باز شدن زیادی لازم دارند، بنابراین تمایل به سرقت را تا حد زیادی کاهش می دهند.like
امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در يکشنبه 29 شهريور 1394ساعت 10:11 توسط زهرا مرزبان |